Zaznacz stronę

W każdym momencie otrzymujemy możliwość wyboru, jak chcemy żyć. Otrzymałyśmy cenny dar, który został nam przekazany przez poprzednie pokolenia: dar nowego potencjału i świadomości, możliwości ewolucji i rozwoju w sposób, którego poprzednie pokolenia nie mogły sobie wyobrazić. Pytanie brzmi: co ty zamierzasz zrobić z tym darem? 

Jako świadome kobiety, szczególnie ważne jest, abyśmy zwracały uwagę na zmiany, które zachodzą w otaczającym nas świecie. Od postępu technologicznego po zmianę norm społecznych – świat nieustannie ewoluuje, a to właśnie od nas zależy zauważenie tych zmian i wykorzystanie ich na naszą korzyść. To tak jakbyśmy obserwowały chaos i przy użyciu własnej świadomości tworzyły nowy świat. 

Jednym z kluczowych sposobów, w jaki możemy to zrobić, jest otwartość na nowe sposoby bycia. Niezależnie od tego, czy chodzi o odkrywanie nowych możliwości dla nas samych, przyjmowanie nowych sposobów myślenia czy próbowanie nowych doświadczeń, ważne jest, abyśmy były ciekawe i nigdy nie przestawały się rozwijać. W ten sposób nie tylko rozwijamy siebie, ale także inspirujemy innych do tego samego.

Jednym z najpotężniejszych sposobów, w jaki możemy zaprzyjaźnić się ze zmianą, jest transformacyjny samorozwój. Wszystko zaczyna się od świadomości: gdzie jestem? Gdzie chcę być? Kiedy zadajemy te proste, ale niełatwe pytania, na poziomie naszej świadomości dzieje się coś, co pozwala nam na transformację. 

Innym sposobem na przyjęcie zmiany jest praktykowanie głębokiego self-care i dbanie o nasze fizyczne, psychiczne i emocjonalne samopoczucie. Dbając o siebie, jesteśmy lepiej przygotowane do radzenia sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie i jesteśmy w stanie pokazać się jako nasze najlepsze Ja w każdym momencie. Właśnie to jest niezbędny aspekt nowego podejścia do liderstwa kobiet, które ja nazywam kobiecym przebudzeniem. 

Wreszcie, ważne jest, abyśmy pielęgnowały wspierającą i tętniącą życiem społeczność. Otaczanie się ludźmi, którzy podnoszą nas na duchu i zachęcają, którzy rzucają nam wyzwanie do rozwoju i którzy świętują nasze sukcesy, pomaga nam być najlepszą wersją samych siebie i kontynuować ewolucję i rozwój.

Podsumowując, darem każdego pokolenia jest możliwość przyjęcia zmian i ewoluowania w sposób, którego poprzednie pokolenia nie mogły sobie wyobrazić. Zwracając uwagę na zmiany, które zachodzą wokół nas, przyjmując nowe sposoby bycia, kształcąc się, dbając o siebie i pielęgnując wspierającą społeczność, możemy uwolnić nasz pełny potencjał i stworzyć jaśniejszą przyszłość dla siebie i tych, którzy przyjdą po nas.

Jestem tak głęboko wdzięczna wszystkim kobietom, które były przede mną – stoję na waszych ramionach i z dumą niosę waszą mądrość dalej. 

Niech nasze dary przyczynią się do zmian, które chcemy widzieć w świecie.

Z miłością,

Maja.