Zaznacz stronę

Ajurweda, dosłownie w tłumaczeniu z Sanskrytu oznacza naukę o życiu – to starożytny system oferujący wyrafinowany, ale prosty sposób podejścia do tego, jak działa świat. Ajurweda wywodzi się z doliny Indusu, jednak jej nauki rozprzestrzeniły się na całym świecie i jej odwieczne zasady są widoczne w wielu kulturach.

Jakie korzyści dla naszej współczesnej cywilizacji może mieć ten starożytny system mądrości?

Mimo znaczących postępów, jakie miały miejsce w ostatnich 5-6 tysiącach lat – wtedy kiedy powstały pierwsze teksty ajurwedyjskie – fascynujące jest to, że natura ludzka pozostaje w dużej mierze niezmienna. W miarę jak radzimy sobie ze złożonościami współczesnego życia w XXI wieku, wciąż możemy odwołać się do starożytnych tekstów Ajurwedy. Starożytni uczeni byli prawdziwymi wizjonerami, tworząc wyrafinowany, ale dostępny system, który my możemy zastosować w naszym współczesnym życiu, aby podnieść jakość naszego zdrowia w pełnym jego znaczeniu. 

Ta ponadczasowa mądrość wciąż inspiruje i zmienia życia dzisiaj! 

Uniwersalne zasady Ajurwedy odnoszą się do praw fizyki i natury, zapraszając nas do do podejmowania bardziej zbalansowanych decyzji dla siebie i środowiska wokół nas.

Ostatecznie Ajurweda oznacza życie w zgodnie z rytmami natury.

Poprzez zrozumienie i zaakceptowanie swojej unikalnej natury, możemy zoptymalizować biochemię naszego ciała, aby stworzyć optymalne warunki do szczęśliwego życia. Nasze ciała są skomplikowanie połączone z naturalnym światem wokół nas, a Ajurweda podkreśla jak ważne jest dostosować się do biorytmów, które rządzą naszym istnieniem. Te rytmy są nie do przeskoczenia i jednocześnie niezbędne dla nas, aby prosperować w pełni. Poprzez totalnie świeże i ekstytujące podejście do stylu życia jakie oferuje Ajurwda, możemy wykorzystać moc biorytmów, aby wprowadzić błogostan do naszego samopoczucia na wszystkich poziomach, fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

W rezultacie zaczynamy doświadczać życia w bardziej błogii satysfakcjonujący sposób. Stajemy się bardziej wrażliwe na potrzeby naszego ciała i ekosystemu wokół nas, co pozwala nam współpracować z naszym otoczeniem w sposób sprzyjający zarówno naszemu osobistemu jak i wspólnemu dobrobytowi.

Ta nauka jest niezbędna dla kobiet liderek, które głęboko pragną mieć zrównoważony styl życia zgodny z ich prawdziwą naturą.

Nasze umysły są naturalnie nastawione na krótkoterminowe myślenie, a jako liderki i wizjonerki, jesteśmy często napędzane naszą pasją do zmiany świata na lepsze – i najlepiej… szybko. 

Niestety, bez głębokiego zrozumienia naszej prawdziwej natury i przeznaczenia, często znajdujemy się w sytuacji, gdzie prowadzimy niezrównoważony styl życia – bez świadomości, że tak naprawdę jest. Błędnie zarządzamy energią w ciągu dnia, spożywamy jedzenie, które tak naprawdę nie jest dopasowane ani do naszej indywidualnej natury ani do sezonu, i często całkowicie nie żyjemy w zgodzie z biorytmami, które zarządzają całym życien na naszej planecie.

Dlatego moim celem jest propagowanie Ajurwedy nietylko jako holistycznej nauki o zdrowiu – ale jako podstawy dla współczesnych kobiet liderek do stworzenia życia pełnego błogości na każdym jego etapie życia. 

Poprzez sięganie do mądrości tej transformacyjnej nauki, możemy zacząć mieć potężny wpływ na świat wokół nas. Kiedy zaczynamy operować na zasadach Ajurwedy, stajemy się prawdziwymi liderkami zmiany, która tak naprawdę zaczyna się od środka. Od siebie. 

To, co jest naprawdę ekscytujące w Ayurvedzie, to fakt, że nie wymaga ona od nas drastycznych, nieosiągalnych zmian w naszym życiu. 

Zamiast tego oferuje proste, dostępne rozwiązania, które prowadzą do doświadczania prawdziwie zdrowego, błogiego i zrównoważonego życia. Poprzez doświadczenie tej transformacji od środka, możemy mieć naprawdę pozywtyny wpływ na świat, który przekracza granice naszego własnego życia.

Ajurveda zaczyna się od radykalnej samoświadomości, która stanowi podstawę dobrego zdrowia. 

Zachęca każdą z nas do zmiany podejścia do self-care i pełnej odpowiedzialności za swoje dobre samopoczucie.

W swojej istocie Ajurveda to nauka o empowerment. Zaczyna się od otwarcia każdej z nas na pełne zrozumienie siebie – poznaniu swojego unikalnej natury, następnie poznaniu tego co jest poza balansem w codziennym życiu i rozpoznaniu zmian niezbędnych do osiągnięcia prawdziwej równowagi i dobrego stanu. 

To nowo zdobyte zrozumienie siebie daje ci pełną kontrolę nad twoim życiem –  dając ci moc do podejmowania decyzji i transformowania swojego umysłu i ciała na własnych zasadach.

Moim skromnym zdaniem – z pozycji uczennicy tej potężnej transformującej nauki – to dokładnie to, czego ruch na rzecz lepszego nowego świata potrzebuje teraz  – świeżego podejścia do tego jak wzmacniamy siebie same jako liderki. 

Kiedy zrozumiesz, jak Twoje codzienne decyzje i wzorce myślowe wpływają na twoje własne samopoczucie, będziesz lepiej wyposażona do wprowadzania pozytywnych zmian, które mają naturalny pozytywny efekt zarażania na resztę świata. 

A najlepsze jest to, że twój własny empowerment nigdy nie zostanie ci odebrany.

Korzystając z mądrości Ajurvedy, możesz odblokować swoją pełną siłę i stać się niepowstrzymaną mocą dla pozytywnej zmiany na tym świecie. Wszystko zaczyna się od przejęcia kontroli nad swoim życiem, a z tego miejsca możliwości są nieograniczone.  Bez względu na to, czy jesteś doświadczoną liderką czy dopiero zaczynasz swoją podróż, moc tworzenia zmian jest w tobie – a Ajurveda może ci pomóc ją uwolnić.

Ajurveda to nauka o głębokim empowerment i transformacji. Ajurweda zachęca nas również do zmiany podejścia do dbania o siebie – naszego self-care – i pełnej odpowiedzialności za nasze samopoczucie. 

To może brzmieć jak niewielka zmiana, ale w świecie, w którym często szybko oddajemy nasze problemy zdrowotne w ręce innych, jest to w rzeczywistości radykalna transformacja. 

Wprowadzając Ajurwedę do naszego stylu życiu, stajemy się w pełni uprawnione do przejęcia kontroli nad naszym życiem.

Dzięki Ajurvedzie nauczysz się zwracać uwagę na drobne wybory i decyzje, które podejmujesz każdego dnia, rozpoznając, że mają one ogromny wpływ na twoje ogólne samopoczucie. I w miarę jak stajesz się bardziej świadoma związku między swoim umysłem, ciałem i duchem, zaczynasz dostrzegać, jak każde z tych wyborów wpływa na cały obraz twojego życia.

Ta zmiana perspektywy ma ogromne implikacje dla zmiany, którą chcemy zobaczyć w świecie jako kobiety liderki. Gdy bierzemy odpowiedzialność za własne życie i stajemy się naprawdę uważne na nasze codzienne działania, zaczynamy trawić nasze własne okoliczności i w końcu dochodzimy do wewnętrznej siły.

Jedną z rzeczy, która czyni Ajurvedę tak wyjątkową, jest jej podejście, które zakłada, że nasze nieświadome wzorce nie mogą zostać przezwyciężone bez akceptacji i radykalnego współczucia. 

Uwielbiam, jak humanitarna jest Ajurweda i w szczególności ten element jest tym, czego brakuje nam w obecnym podejściu do zmiany świata. Dlatego moją misją jest dzielenie się naukami tej transformującej nauki z kobietami liderkami – takimi jak ty – które chcą wspólnie tworzyć lepszy świat . Poznając Ajurwedę na własnej skórze, doświadczysz błogiego stanu dobrego samopoczucia, w którym możesz kwitnąć i żyć szczęśliwym, radosnym i pełnym spełnienia życiem.

To, co osobiście uważam za tak potężne w Ajurwedzie, to to, że zabiera nas z roli ofiary i zaprasza aby w pełni stać się współ-kreatorkami rzeczywistości, którą chcemy doświadczyć.

Ajurweda nie tylko pomaga ci stać się bardziej świadomą i żyć w zgodzie z rytmami natury – ta nauka również również odblokowuje twoje nieograniczone możliwości dla bardziej świadomego życia w tu i teraz. Współczesna nauka potwierdza, że stres ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a Ajurveda od zawsze uznaje kluczowe połączenie między umysłem i ciałem. Dzięki Ajurwedzie, możesz stworzyć równowagę i harmonię we wszystkich aspektach swojego życia – od pracy i rodziny, zdowiu, po dbanie o siebie i rozwój osobisty.

Dzięki Ajurwedzie stajesz się ekspertką w rozpoznawaniu wzorców swojego własnego ciała i umysłu – odzyskujesz swoją moc do obserwowania i reagowania na wzorce, które pozwalają Ci kwitnąć we wszystkich aspektach życia!

Ajurweda to nie tylko system wellness; to narzędzie do odkrycia wewnętrznej siły, która pozwala Ci przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym. 

Ta potężna nauka uczy nas, jak żyć w sposób zrównoważony, wybierając świadomy styl życia, który jest zgodny z rytmami natury. Co więcej, wszystko jest naturalne, co oznacza, że korzyści są długotrwałe i zapewniają dostęp do prawdziwej transformacji świata na lepsze.

Ajurweda pokrywa szeroki wachlarz nauk od stylu życia, diety, psychologii, zarządzaniem energią, praktykami fizycznymi, dbaniem o wszystkie zmysły oraz odkryciem przeznaczenia i celu w życiu. Poprzez holistyczne podejście , możemy tworzyć prawdziwą równowagę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, prowadząc do szczęśliwego, zdrowego i spełnionego życia.

Zapraszam cię do poznania tej transformującej nauki – Ajurwedy – w świeżym wydaniu, dostosowanym do życia współczesnych kobiet.